Videos
Loading the player ...
 • profil firmy
 • PCO jest wiodącym światowym producentem szybkich i wydajnych aparatów cyfrowych. Nasze portfolio produktów oferuje rozwiązania dla najbardziej wymagających badań naukowych i zastosowań przemysłowych, charakteryzujące się najwyższą dynamiką, najlepszą czułością na światło, najniższym poziomem szumów i wysoką częstotliwością odświeżania obrazu.
  PCO to definicja doskonałości w rozwoju, produkcji, sprzedaży i wsparciu technicznym.
  Kamery PCO łączą w sobie najlepsze cechy wysokiej jakości kamer i naukowych urządzeń pomiarowych. Od ponad 25 lat nasi wysoko wykwalifikowani, wyspecjalizowani członkowie zespołu projektują i wykonują ręcznie kamery PCO. Doskonała wydajność i niezawodność są gwarantowane dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii w projektowaniu, wysokich standardów produkcji i ścisłej kontroli jakości.
  Należące do PCO filie w Ameryce, Europie i Azji zapewniają silną sieć wsparcia dla naszych klientów na całym świecie. Nasze fabrycznie posiadane kanały dystrybucji zapewniają, że kamery PCO są opracowywane i wspierane w sposób, który spełnia wymagania naszych klientów, a dane wejściowe od klientów mają bezpośrednią drogę powrotną do naszych zespołów rozwoju produktu i wsparcia technicznego.
  PCO jest pionierem technologii czujników sCMOS.
  Nasza nowa rodzina modeli kamer sCMOS z rodziny pco.edge stanowi przełom w obrazowaniu naukowym. Ich wprowadzenie zrewolucjonizowało rynek kamer naukowych i przemysłowych dzięki ich wyjątkowej zdolności do dostarczania jednocześnie najniższych poziomów szumów, szybkich częstotliwości odświeżania obrazu, szerokiego zakresu dynamiki, wysokiej wydajności kwantowej i dużego pola widzenia, a wszystko to w jednym obrazie.
portfel produktów
             • Przegląd kamer

                
                • Przegląd serii pco.panda

                • Ultra kompaktowe kamery sCMOS

                 Seria pco.panda reprezentuje kompaktowe kamery z portfolio naukowych kamer CMOS (sCMOS) firmy PCO. Obudowa kamery zawiera zoptymalizowany pasywny system zarządzania termicznego, który umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności przetworników obrazu sCMOS w najmniejszej obudowie.
                 Kamery pco.panda są dostępne z wszechstronnymi funkcjami opcjonalnymi, takimi jak tryb słabego oświetlenia, tryb skanowania arkusza świetlnego lub technologia podwójnej migawki, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność kamer w zastosowaniach dedykowanych.

                • Przegląd serii pco.edge

                • Kamery sCMOS z aktywnym chłodzeniem

                 Seria pco.edge reprezentuje najwyższej klasy kamery w portfolio produktów PCO z naukową matrycą CMOS (sCMOS). Zapewniają one znaczące korzyści w szerokim zakresie zastosowań dzięki niespotykanym dotąd możliwościom obrazowania. Kamery pco.edge oparte są na stabilizowanych temperaturowo, wysokowydajnych przetwornikach obrazu sCMOS, które zapewniają wyjątkowo niski poziom szumów odczytu, szeroki zakres dynamiki, wysoką częstotliwość odświeżania i rozdzielczość w dużym polu widzenia. Kamery pco.edge dostępne są z wszechstronnymi funkcjami opcjonalnymi, takimi jak tryb słabego oświetlenia lub tryb skanowania arkusza świetlnego, które jeszcze bardziej zwiększają wydajność kamer w zastosowaniach dedykowanych.

                • Przegląd serii pco.dicam

                • Kamery z intensyfikacją obrazu sCMOS

                 Po ponad 30 latach doświadczeń z kamerami z intensyfikacją obrazu, jesteśmy dumni, że możemy przedstawić Państwu nasze zaawansowane portfolio pco.dicam.
                 Produkty pco.dicam UHS i LT są naszymi nowymi członkami serii kamer zintensyfikowanych, które w pełni wykorzystują wydajność charakterystyczną dla naukowej technologii sensora CMOS. Jedną z kluczowych zalet zastosowania modułu kamery opartej na sCMOS w naszych produktach pco.dicam - oprócz wysokiej czułości, dynamiki i rozdzielczości - jest wysoka częstotliwość odświeżania przy pełnej rozdzielczości pikseli.

                           • Kamery naukowe

                            • Najbardziej wszechstronna oferta kamer naukowych na rynku
                                          • Kompaktowe kamery sCMOS

                                             • pco.panda 26 DS

                                             • Ultra kompaktowa kamera sCMOS z migawką globalną

                                              Kamera pco.panda 26 DS sCMOS to wysokiej rozdzielczości, ultrakompaktowa kamera sCMOS do zastosowań w spektrofotometrii obrazowej cząstek (PIV).

                                              Wyjątkowe możliwości globalnej migawki sensora pco.panda 26 sCMOS czynią z niej idealnego kandydata do efektywnego podwójnego obrazowania - warunku koniecznego do wykonywania wszystkich rodzajów pomiarów z zastosowaniem spektroskopii obrazowej w analizie przepływu. W PIV do badanego przepływu dodawane są cząstki rozpraszające światło. Wiązka laserowa jest formowana w arkusz świetlny, oświetlając rozpraszające cząstki dwukrotnie krótkim impulsem w odstępie czasu Δt. Dolna granica tego przedziału czasu jest określona przez czas podwójnej migawki aparatu fotograficznego. Światło rozproszone jest rejestrowane na dwóch kolejnych klatkach kamery cyfrowej o wysokiej rozdzielczości.

                                              Im krótszy jest czas podwójnej migawki, tym większe prędkości przepływu mogą być analizowane. Jest wiele szczegółów, które wyróżniają kamerę pco.panda 26 DS sCMOS. Jej małe piksele 2,5 x 2,5 µm² doskonale nadają się do wykorzystania zdolności rozdzielczej w systemach optycznych. Dzięki zastosowaniu w pco.panda 26 DS global shutter true charge domain można uzyskać wyjątkowo niski poziom szumów odczytu i prądu ciemnego. Dodatkowo, architektura pikseli pozwala na akwizycję obrazów z podwójną migawką, przy czasie międzyramkowym wynoszącym zaledwie 1 µs.

                                              • obrazy z podwójnej migawki z czasem międzyramkowym 1 µs
                                              • prawdziwa globalna migawka w domenie ładunku
                                              • rozdzielczość 5120 x 5120 pikseli
                                              • obudowa chroniona przed kurzem
                                              • ultrakompaktowa konstrukcja
                                              • wydajność kwantowa do 65 %.
                                              • niski poziom jittera
                                              • rozmiar piksela 2,5 µm x 2,5 µm
                                             • pco.panda 26

                                             • ultra-kompatybilna globalna kamera migawkowa sCMOS

                                              Czujnik monochromatyczny lub kolorowy o wysokiej rozdzielczości do wyboru: kamera pco.panda 26 sCMOS nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań w mikroskopii. Obejmują one badania przesiewowe o wysokiej zawartości, patologię cyfrową i wiele innych.

                                              Dzięki małym 2,5 x 2,5 µm² pikseli pco.panda 26 można idealnie wykorzystać moc rozdzielczą w systemach optycznych takich jak mikroskopy - nawet przy małym powiększeniu. Migawka True Charge Domain Global Shutter umożliwia również osiągnięcie wyników przy wyjątkowo niskim poziomie szumów podczas odczytu i ciemnym prądzie.

                                              Urządzenie pco.panda 26 zostało zaprojektowane z myślą o łatwej integracji. Wszystkie kamery pco.panda mają bardzo małe wymiary. Zasilanie i szybki transfer danych odbywa się za pomocą jednego kabla USB 3.1.

                                              • dostępna w wersji mono i kolorowej
                                              • globalna migawka z prawdziwą domeną ładowania
                                              • rozdzielczość 5120 x 5120 pikseli
                                              • obudowa chroniona przed kurzem
                                              • ultrakompaktowa konstrukcja
                                              • wydajność kwantowa do 65%
                                             • pco.panda 4.2 bi UV

                                             • kompaktowa, podświetlana tyłem kamera sCMOS w zakresie promieniowania ultrafioletowego

                                              Czy pracujesz w zakresie długości fal ultrafioletowych i chcesz jednocześnie korzystać z najnowszych technologii czujników sCMOS? pco.panda 4.2 bi UV pomoże Ci to zrobić.

                                              Specjalistyczne okno wejściowe wewnątrz kamery pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu w zakresie długości fali ultrafioletowej. Sam system jest oparty na naszej kompaktowej serii pco.panda z nowoczesną technologią czujnika podświetlanego z tyłu. Dzięki temu kamera doskonale sprawdza się w wymagających warunkach oświetleniowych, nawet bez aktywnego chłodzenia.

                                              Wysoka rozdzielczość i rozmiar pikseli 6,5 x 6,5 μm² gwarantują większą różnorodność szczegółów i wysoką jakość obrazu. Interfejs USB 3.1 zapewnia bezpośrednie zasilanie poprzez kabel USB. Nasze najnowsze osiągnięcia w technologii sCMOS i kompaktowe wymiary sprawiają, że pco.panda 4.2 bi UV jest idealna do niezliczonych zastosowań w mikroskopii i naukach przyrodniczych.

                                              • Zakres widmowy 190 nm - 1100 nm
                                              • czujnik podświetlany od tyłu
                                              • ultrakompaktowa konstrukcja
                                              • 2048 x 2048 pikseli
                                              • USB 3.1 Gen1
                                             • pco.panda 4.2 bi

                                             • Kamera sCMOS o wysokiej rozdzielczości, podświetlana z tyłu, podświetlana

                                              Gdy liczy się każdy foton, pco.panda 4.2 bi przynosi decydującą przewagę. Nasza nowa, podświetlana z tyłu (bi) sonda może zapewnić sprawność kwantową do 95 %. Dzięki temu kamera doskonale sprawdza się w wymagających warunkach oświetleniowych, nawet bez aktywnego chłodzenia.

                                              Wysoka rozdzielczość i rozmiar piksela 6,5 x 6,5 μm² gwarantują większą różnorodność szczegółów i wysoką jakość obrazu. Interfejs USB 3.1 zapewnia bezpośrednie zasilanie poprzez kabel USB. Nasze najnowsze osiągnięcia w technologii sCMOS i kompaktowe wymiary sprawiają, że pco.panda 4.2 bi idealnie nadaje się do niezliczonych zastosowań w mikroskopii i naukach przyrodniczych.

                                              • Bardzo kompaktowe wymiary: 65 x 65 x 65 x 65 mm3.
                                              • 16-bitowy podświetlany czujnik sCMOS z technologią sCMOS
                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                              • rozmiar piksela: 6,5 x 6,5 µm²
                                              • sprawność kwantowa do 95 %.
                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                              • migawka rolowana
                                              • Interfejs USB 3.1 Gen1
                                              • zasilanie przez USB
                                             • pco.panda 4.2

                                             • Kompaktowa konstrukcja, duża wydajność sCMOS

                                              Pco.panda 4.2 zapowiada początek nowej generacji kamer sCMOS. Co to dokładnie oznacza dla Ciebie? Uniwersalne możliwości zastosowania dzięki ultra-kompaktowej obudowie kamery! Zasilanie i szybki transfer danych odbywa się za pomocą jednego kabla USB 3.1. Zewnętrzne zasilacze są redundantne.

                                              Korzystasz z doskonałej jakości obrazu zapewnianej przez 16-bitowy sensor sCMOS o wysokiej rozdzielczości i rozmiarze 6,5 x 6,5 μm² piksela. Gwarantujemy wysoką sprawność kwantową i niski poziom szumów odczytu.

                                              Zalety pco.panda 4.2 obejmują elastyczną konstrukcję z najnowszą technologią sCMOS, umożliwiającą wykorzystanie jej w szerokim zakresie zastosowań.

                                              • sonda monochromatyczna lub kolorowa
                                              • ultra-kompaktowy rozmiar: 65 x 65 x 65 mm3.
                                              • najnowsza 16-bitowa technologia czujników sCMOS
                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                              • rozmiar piksela: 6,5 x 6,5 µm²
                                              • niski poziom hałasu odczytu 2.1 e- med
                                              • zakres dynamiczny 21 500 : 1
                                              • sprawność kwantowa do 80 %.
                                              • czasy narażenia od 10 µs do 5 s
                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                              • migawka rolowana
                                              • Interfejs USB 3.1 Gen1
                                              • zasilanie przez USB
                                                          • Chłodzone kamery sCMOS

                                                           • rodzina pco.edge - najbardziej uniwersalne portfolio kamer sCMOS na rynku

                                                            Rodzina kamer sCMOS pco.edge charakteryzuje się doskonałym połączeniem wysokiej rozdzielczości, wysokiej wydajności kwantowej, wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu i wysokiego zakresu dynamiki. Wszystkie kamery są dostępne z różnymi stopniami chłodzenia i różnymi interfejsami.

                                                             • pco.edge 26 CLHS

                                                             • Kamera sCMOS z prawdziwą globalną migawką

                                                              Szybka i jednocześnie wysokiej rozdzielczości transmisja strumieniowa - pco.edge 26 CLHS oferuje to, co najlepsze z obu światów i wiele więcej.

                                                              Najnowszy członek naszej bardzo udanej serii pco.edge łączy w sobie jakość obrazu 26 MPixelowego przetwornika obrazu z niezrównanymi możliwościami przesyłu danych. Jego 4 kanały CLHS FOL - wszystkie wyrównane w jednej kompaktowej wtyczce - mogą być wybierane od 1 do 4 jednocześnie i są w stanie przesyłać do 4,9 GByte/s. Zalety te nie powodują utraty jakości obrazu, ponieważ kamera pracuje przy minimalnym poziomie szumów odczytu i prądu ciemnego. Wszystkie te cechy sprawiają, że pco.edge 26 CLHS jest wydajnym rozwiązaniem dla wielu zastosowań w naukach przyrodniczych i fizycznych.

                                                              • wysoka rozdzielczość: 5120 x 5120 pikseli
                                                              • wysoka prędkość: 150 klatek na sekundę
                                                              • pasożytnicza czułość na światło: 1/10,000
                                                              • przetwornik obrazu stabilizowany temperaturowo
                                                              • światłowodowy interfejs danych
                                                             • pco.edge 26

                                                             • 26 Megapikselowa rozdzielczość, prawdziwa globalna migawka

                                                              Maksymalna ilość informacji na obraz: pco.edge 26 jest idealny do mikroskopii, kontroli jakości, przesiewania z dużą wydajnością i innych zastosowań mezoskopowych.

                                                              Czujnik sCMOS w pco.edge 26 oferuje 5120 x 5120 pikseli przy rozmiarze pikseli 2,5 x 2,5 µm². Nawet w przypadku obrazów mikroskopowych o małym powiększeniu uzyskuje się maksymalną rozdzielczość przestrzenną.

                                                              Z True Charge Domain Global Shutter można osiągnąć wyjątkowo niski poziom szumu odczytu i ciemne wartości prądu. W połączeniu z regulowanym chłodzeniem powietrzem/wodą wydłużają czas ekspozycji do 60 sekund.

                                                              • Ultra-wysoka rozdzielczość: 5120 x 5120 pikseli.
                                                              • Czasy ekspozycji od 5 µs do 60 s.
                                                              • Rozmiar piksela (h x v): 2,5 µm x 2,5 µm
                                                              • Zakres dynamiki: 66 dB
                                                              • domena z prawdziwym ładunkiem Migawka globalna
                                                              • kompaktowa konstrukcja
                                                              • 7 kl./s @ 26 MPix
                                                              • chłodzenie: powietrze i woda, regulacja do - 25 °C
                                                              • Sprawność ilościowa do 72
                                                              • USB 3.1 Gen1
                                                             • pco.edge 10 bi CLHS

                                                             • następny poziom sCMOS

                                                              Pco.edge 10 bi CLHS jest kamerą sCMOS firmy PCO o niespotykanej dotąd wydajności obrazowania. Dzięki podświetlanemu od tyłu przetwornikowi obrazu posiada wydajność kwantową do 85% z szerokim spektrum aż do NIR. Przetwornik zawiera mikrosoczewki i izolację głębokiego rowu na całej wysokości piksela dla tłumienia przesłuchów, co skutkuje doskonałym MTF. Ponadto, kamera zapewnia duży okrąg obrazu dzięki zastosowaniu przetwornika obrazu o wysokiej rozdzielczości 10,5 MPiksela i rozmiarze piksela kwadratowego 4,6 um. 

                                                              Wyjątkowo niski prąd ciemny i szum odczytu na poziomie 0,8 elektronów uzyskano dzięki stabilizacji termicznej i aktywnemu chłodzeniu sensora. Ponadto, technologia sensora umożliwia redukcję piku i ogona szumu, co czyni go porównywalnym z zachowaniem szumowym sensorów CCD. W połączeniu z wysoką pojemnością pełnej komory prowadzi to do uzyskania zakresu dynamicznego 25.000:1. Kamera oferuje wysoką częstotliwość odświeżania obrazu do 120 klatek na sekundę oraz transmisję poprzez łącze światłowodowe.

                                                              Wszystkie te cechy sprawiają, że pco.edge 10 bi jest pierwszym wyborem do zastosowań w mikroskopii, naukach przyrodniczych i fizycznych.

                                                              • podświetlany od tyłu z wysokim MTF
                                                              • wysoka rozdzielczość: 4432 x 2368 pikseli
                                                              • niski poziom szumów odczytu: 0.8 e-
                                                              • zakres dynamiczny 25,000:1
                                                              • przetwornik obrazu stabilizowany temperaturowo
                                                              • światłowodowy interfejs danych
                                                             • pco.edge 5.5

                                                             • Przełomowa technologia sCMOS dla wyjątkowej jakości obrazu

                                                              Urządzenie pco.edge 5.5 jest wyposażone w innowacyjny sensor naukowy CMOS zapewniający ostre obrazy i precyzyjne pomiary. Opcjonalnie może zostać wzbogacony o system chłodzenia wodą.

                                                              System kamer pco.edge 5.5 jest przeznaczony dla użytkowników, którzy wymagają wysokiej rozdzielczości, dużej liczby klatek na sekundę, najlepszego 16-bitowego zakresu dynamiki, wybieralnych wariantów migawki i opcjonalnie kolorowego czujnika.

                                                              Camera Link HS gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych. Najnowszy standard wysokowydajnych interfejsów danych umożliwia pokonywanie dużych odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                              • 1,0 e- med szum odczytu
                                                              • Rozdzielczość 2560 x 2160 pikseli
                                                              • 30 000 : 1 zakres dynamiczny
                                                              • Maksymalna częstotliwość odświeżania 100 klatek na sekundę
                                                              • Funkcja rolling shutter i global shutter
                                                              • Camera Link HS lub USB 3.0
                                                             • pco.edge 4.2 bi

                                                             • na krawędzi skrawającej z chłodzonym tylnym oświetleniem sCMOS

                                                              Innowacje nie zawsze polegają na tym, by mieć ten jeden wielki nowy pomysł. Unikalna technologia jest również wynikiem ewolucji, łączącej istniejącą i nową technologię. Kiedy nasze wypróbowane i zaufane serie pco.edge łączą siły z nowoczesną technologią podświetlanych czujników (bi), wynikiem jest nasz pco.edge 4.2 bi.

                                                              Regulowany system chłodzenia umożliwia wykorzystanie powietrza lub wody do chłodzenia czujnika do temperatury -25 °C. Przy tej temperaturze ciemny prąd jest redukowany do 0,2 e-/piksela/s.

                                                              W zależności od zastosowania można wybrać okno wejściowe wyspecjalizowane dla zakresu UV lub VIS. Wysoka rozdzielczość i rozmiar 6,5 x 6,5 μm² piksela gwarantuje wysoką jakość obrazu z wydajnością kwantową do 95 %. Pco.edge 4.2 bi zawiera potężny interfejs USB 3.1 uzupełniający jego wydajność.

                                                              • podświetlana 16-bitowa technologia czujników sCMOS z podświetleniem pleców.
                                                              • regulowane do -25 °C chłodzenie powietrzem i wodą
                                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                                              • rozmiar piksela: 6,5 x 6,5 µm²
                                                              • sprawność kwantowa do 95 %.
                                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                                              • zakres dynamiczny 26667 : 1
                                                              • najniższy ciemny prąd (typ) 0,2 e/piksel/s
                                                              • migawka rolowana
                                                              • czasy ekspozycji od 10 μs do 20 s
                                                              • Interfejs USB 3.1 Gen1
                                                             • pco.edge 4.2

                                                             • Przełomowa technologia sCMOS zapewniająca wyjątkową jakość obrazu.

                                                              Pco.edge 4.2 jest wyposażony w innowacyjny sensor naukowy CMOS, który zapewnia ostry obraz i precyzyjne pomiary. Opcjonalnie można go rozbudować o system chłodzenia wodą.

                                                              System kamer pco.edge 4.2 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy wymagają najwyższej sprawności kwantowej, najlepszego 16-bitowego zakresu dynamiki, wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu, długich czasów naświetlania i bardzo niskiego poziomu szumu odczytu.

                                                              Camera Link HS gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych. Najnowszy standard wysokowydajnych interfejsów danych umożliwia łączenie dużych odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                              • stabilizacja termiczna w temperaturze 0°C / +5°C / +7°C
                                                              • ekstremalnie niski poziom hałasu odczytu wynoszący 0,8 e-med.
                                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                                              • zakres dynamiczny 37 500 : 1 (USB / Camera Link HS) / 33 000 : 1 (CL)
                                                              • sprawność kwantowa do 82%.
                                                              • czasy ekspozycji od 100 µs do 20 s
                                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 100 klatek na sekundę
                                                              • tryb migawki rolowanej lub resetowania globalnego (USB)
                                                              • tryb arkusza świetlnego
                                                              • Camera Link HS, Camera Link full lub interfejs USB 3.0
                                                              • mały współczynnik kształtu: 102 x 79 x 70 mm (USB / CL)
                                                              • opcjonalnie: system chłodzenia wodą
                                                             • pco.edge 4.2 LT

                                                             • Przełomowa technologia sCMOS zapewniająca wyjątkową jakość obrazu.

                                                              Pco.edge 4.2 LT jest wyposażony w innowacyjny czujnik naukowy CMOS zapewniający ostry obraz i precyzyjne pomiary.

                                                              Ten system kamer został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy wymagają najwyższej sprawności kwantowej, najlepszego 16-bitowego zakresu dynamiki, długiego czasu naświetlania i bardzo niskiego poziomu szumu odczytu.

                                                              • wydajność chłodzenia czujnika: stała +10 °C
                                                              • ekstremalnie niski poziom hałasu odczytu wynoszący 0,8 e-med.
                                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                                              • zakres dynamiczny 37 500 : 1
                                                              • sprawność kwantowa do 82 %.
                                                              • rolety: 100 µs do 10 s
                                                              • resetowanie globalne: 30 µs do 2 s
                                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę
                                                              • Interfejs USB 3.0
                                                              • mały współczynnik kształtu: 102 x 79 x 70 mm
                                                             • pco.edge 4.2 bi UV

                                                             • silna w zakresie ultrafioletu dzięki chłodzonej, podświetlanej matrycy sCMOS

                                                              Dostarczanie Państwu kamer czułych na promieniowanie UV jest dla nas oczywistością od wielu lat. Z pco.edge 4.2 bi UV przenosimy to na nowy poziom: Specjalistyczne okno wejściowe wewnątrz kamery pomaga osiągnąć wysoki QE w zakresie długości fal ultrafioletowych. Sam system oparty jest na naszej sprawdzonej i godnej zaufania serii pco.edge z nowoczesną technologią sensora z tylnym podświetleniem.

                                                              Regulowany system chłodzenia pozwala na użycie powietrza lub wody do schłodzenia czujnika do -25 °C. W tej temperaturze prąd ciemny jest zredukowany do 0,2 e-/piksel/s.

                                                              Wysoka rozdzielczość i rozmiar piksela 6,5 x 6,5 μm² gwarantuje wysoką jakość obrazu. Pco.edge 4.2 bi UV wyposażony jest w wydajny interfejs USB 3.1, który uzupełnia jego możliwości.

                                                              • Zakres spektralny 190 nm - 1100 nm
                                                              • 16-bitowa technologia sensora sCMOS z tylnym podświetleniem
                                                              • regulowane chłodzenie powietrzem i wodą do -25 °C
                                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                                              • rozmiar piksela: 6,5 x 6,5 µm²
                                                              • wydajność kwantowa do 95%.
                                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                                              • zakres dynamiki 26667 : 1
                                                              • najniższy prąd ciemny (typ.) 0,2 e-/piksel/s
                                                              • migawka krocząca
                                                              • czasy naświetlania od 10 μs do 20 s
                                                              • Interfejs USB 3.1 Gen1
                                                             • pco.edge 3.1

                                                             • Przełomowa technologia sCMOS zapewniająca wyjątkową jakość obrazu.

                                                              Pco.edge 3.1 wyposażony jest w innowacyjny sensor naukowy CMOS, który zapewnia ostry obraz i precyzyjne pomiary.

                                                              Przeznaczony jest dla użytkowników wymagających wysokiej rozdzielczości, wysokiej częstotliwości odświeżania, najlepszego 16-bitowego zakresu dynamiki, wybieralnych wariantów migawki i opcjonalnie czujnika koloru.

                                                              • Wydajność chłodzenia czujnika: +5 °C
                                                              • ekstremalnie niski poziom hałasu odczytu 1.1 e- med
                                                              • wysoka rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli
                                                              • zakres dynamiczny 27 000 : 1
                                                              • sprawność kwantowa do 60 %.
                                                              • rolety: 500 µs do 2 s
                                                              • globalna migawka: 20 µs do 100 ms
                                                              • resetowanie globalne: 30 µs do 2 s
                                                              • czujnik monochromatyczny lub kolorowy
                                                              • maksymalna częstotliwość odświeżania 50 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                                              • Interfejs USB 3.0
                                                              • mały współczynnik kształtu: 102 x 79 x 70 mm
                                                                        • Kamery czułe na promieniowanie UV

                                                                           • pco.edge 4.2 bi UV

                                                                           • silna w zakresie ultrafioletu dzięki chłodzonej, podświetlanej matrycy sCMOS

                                                                            Dostarczanie Państwu kamer czułych na promieniowanie UV jest dla nas oczywistością od wielu lat. Z pco.edge 4.2 bi UV przenosimy to na nowy poziom: Specjalistyczne okno wejściowe wewnątrz kamery pomaga osiągnąć wysoki QE w zakresie długości fal ultrafioletowych. Sam system oparty jest na naszej sprawdzonej i godnej zaufania serii pco.edge z nowoczesną technologią sensora z tylnym podświetleniem.

                                                                            Regulowany system chłodzenia pozwala na użycie powietrza lub wody do schłodzenia czujnika do -25 °C. W tej temperaturze prąd ciemny jest zredukowany do 0,2 e-/piksel/s.

                                                                            Wysoka rozdzielczość i rozmiar piksela 6,5 x 6,5 μm² gwarantuje wysoką jakość obrazu. Pco.edge 4.2 bi UV wyposażony jest w wydajny interfejs USB 3.1, który uzupełnia jego możliwości.

                                                                            • Zakres spektralny 190 nm - 1100 nm
                                                                            • 16-bitowa technologia sensora sCMOS z tylnym podświetleniem
                                                                            • regulowane chłodzenie powietrzem i wodą do -25 °C
                                                                            • wysoka rozdzielczość 2048 x 2048 pikseli
                                                                            • rozmiar piksela: 6,5 x 6,5 µm²
                                                                            • wydajność kwantowa do 95%.
                                                                            • maksymalna częstotliwość odświeżania 40 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                                                            • zakres dynamiki 26667 : 1
                                                                            • najniższy prąd ciemny (typ.) 0,2 e-/piksel/s
                                                                            • migawka krocząca
                                                                            • czasy naświetlania od 10 μs do 20 s
                                                                            • Interfejs USB 3.1 Gen1
                                                                           • pco.panda 4.2 bi UV

                                                                           • kompaktowa, podświetlana tyłem kamera sCMOS w zakresie promieniowania ultrafioletowego

                                                                            Czy pracujesz w zakresie długości fal ultrafioletowych i chcesz jednocześnie korzystać z najnowszych technologii czujników sCMOS? pco.panda 4.2 bi UV pomoże Ci to zrobić.

                                                                            Specjalistyczne okno wejściowe wewnątrz kamery pozwala uzyskać wysoką jakość obrazu w zakresie długości fali ultrafioletowej. Sam system jest oparty na naszej kompaktowej serii pco.panda z nowoczesną technologią czujnika podświetlanego z tyłu. Dzięki temu kamera doskonale sprawdza się w wymagających warunkach oświetleniowych, nawet bez aktywnego chłodzenia.

                                                                            Wysoka rozdzielczość i rozmiar pikseli 6,5 x 6,5 μm² gwarantują większą różnorodność szczegółów i wysoką jakość obrazu. Interfejs USB 3.1 zapewnia bezpośrednie zasilanie poprzez kabel USB. Nasze najnowsze osiągnięcia w technologii sCMOS i kompaktowe wymiary sprawiają, że pco.panda 4.2 bi UV jest idealna do niezliczonych zastosowań w mikroskopii i naukach przyrodniczych.

                                                                            • Zakres widmowy 190 nm - 1100 nm
                                                                            • czujnik podświetlany od tyłu
                                                                            • ultrakompaktowa konstrukcja
                                                                            • 2048 x 2048 pikseli
                                                                            • USB 3.1 Gen1
                                                                           • pixelfly usb

                                                                           • Ultra-kompaktowa 14-bitowa kamera CCD z przetwornikiem CCD

                                                                            Ten wysokowydajny cyfrowy 14bitowy system kamer CCD charakteryzuje się najnowocześniejszą technologią CCD i elektroniki. Pco.pixelfly usb posiada niezwykle wysoką wydajność kwantową, wysoki zakres dynamiczny i bardzo niski poziom szumu odczytu. Dostępne czasy ekspozycji wahają się od mikrosekund do minuty.

                                                                            • Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja
                                                                            • wymiary: 72 x 39 x 47 mm
                                                                            • Typ hałasu odczytu. 6 e- rms
                                                                            • 14-bitowy zakres dynamiki
                                                                            • wysoka rozdzielczość 1392 x 1040 pikseli
                                                                            • doskonała wydajność kwantowa do 62%.
                                                                            • czasy ekspozycji od 1 µs do 60 s
                                                                            • kompensowane temperaturowo
                                                                            • USB 2.0
                                                                                        • Kompaktowa matryca CCD

                                                                                           • pco.ultraviolet

                                                                                           • maksymalna czułość na promieniowanie UV, minimalny rozmiar ramki

                                                                                            W oparciu o specjalną technologię CCD, pco.ultrafiolet zapewnia najwyższą czułość w zakresie UV i dynamikę 14 bitów. Czas ekspozycji może być regulowany od mikrosekund do jednej minuty przez oprogramowanie. Ten ultra-kompaktowy system kamer doskonale nadaje się do wszelkiego rodzaju zastosowań naukowych i przemysłowych w zakresie obrazowania, w przypadku których wykrywanie promieniowania UV jest podstawowym wymogiem. Należą do nich m.in. kontrola maski półprzewodnikowej, procesy wyładowcze w technologii wysokonapięciowej oraz analiza spalania.

                                                                                            • sprawność kwantowa do 40 % przy 193 nm
                                                                                            • ultra kompaktowa konstrukcja
                                                                                            • wymiary: 80 x 50 x 50 x 50 mm
                                                                                            • Typ hałasu odczytu. 8 e- rms
                                                                                            • 14-bitowy zakres dynamiki
                                                                                            • wysoka rozdzielczość 1392 x 1040 pikseli
                                                                                            • czasy ekspozycji od 1 µs do 60 s
                                                                                            • kompensowane temperaturowo
                                                                                            • USB 2.0
                                                                                           • pixelfly usb

                                                                                           • Ultra-kompaktowa 14-bitowa kamera CCD z przetwornikiem CCD

                                                                                            Ten wysokowydajny cyfrowy 14bitowy system kamer CCD charakteryzuje się najnowocześniejszą technologią CCD i elektroniki. Pco.pixelfly usb posiada niezwykle wysoką wydajność kwantową, wysoki zakres dynamiczny i bardzo niski poziom szumu odczytu. Dostępne czasy ekspozycji wahają się od mikrosekund do minuty.

                                                                                            • Wyjątkowo kompaktowa konstrukcja
                                                                                            • wymiary: 72 x 39 x 47 mm
                                                                                            • Typ hałasu odczytu. 6 e- rms
                                                                                            • 14-bitowy zakres dynamiki
                                                                                            • wysoka rozdzielczość 1392 x 1040 pikseli
                                                                                            • doskonała wydajność kwantowa do 62%.
                                                                                            • czasy ekspozycji od 1 µs do 60 s
                                                                                            • kompensowane temperaturowo
                                                                                            • USB 2.0
                                                                                                        • streaming

                                                                                                           • pco.edge 26 CLHS

                                                                                                           • Kamera sCMOS z prawdziwą globalną migawką

                                                                                                            Szybka i jednocześnie wysokiej rozdzielczości transmisja strumieniowa - pco.edge 26 CLHS oferuje to, co najlepsze z obu światów i wiele więcej.

                                                                                                            Najnowszy członek naszej bardzo udanej serii pco.edge łączy w sobie jakość obrazu 26 MPixelowego przetwornika obrazu z niezrównanymi możliwościami przesyłu danych. Jego 4 kanały CLHS FOL - wszystkie wyrównane w jednej kompaktowej wtyczce - mogą być wybierane od 1 do 4 jednocześnie i są w stanie przesyłać do 4,9 GByte/s. Zalety te nie powodują utraty jakości obrazu, ponieważ kamera pracuje przy minimalnym poziomie szumów odczytu i prądu ciemnego. Wszystkie te cechy sprawiają, że pco.edge 26 CLHS jest wydajnym rozwiązaniem dla licznych zastosowań w naukach przyrodniczych i fizycznych.

                                                                                                            • wysoka rozdzielczość: 5120 x 5120 pikseli
                                                                                                            • wysoka prędkość: 150 fps
                                                                                                            • czułość na światło pasożytnicze: 1/10,000
                                                                                                            • przetwornik obrazu stabilizowany temperaturowo
                                                                                                            • światłowodowy interfejs danych
                                                                                                           • pco.edge 10 bi CLHS

                                                                                                           • następny poziom sCMOS

                                                                                                            Pco.edge 10 bi CLHS jest kamerą sCMOS firmy PCO o niespotykanej dotąd wydajności obrazowania. Dzięki podświetlanemu od tyłu przetwornikowi obrazu posiada wydajność kwantową do 85% z szerokim spektrum aż do NIR. Przetwornik zawiera mikrosoczewki i izolację głębokiego rowu na całej wysokości piksela dla tłumienia przesłuchów, co skutkuje doskonałym MTF. Ponadto, kamera zapewnia duży okrąg obrazu dzięki zastosowaniu przetwornika obrazu o wysokiej rozdzielczości 10,5 MPiksela i rozmiarze piksela kwadratowego 4,6 um. 

                                                                                                            Wyjątkowo niski prąd ciemny i szum odczytu na poziomie 0,8 elektronów uzyskano dzięki stabilizacji termicznej i aktywnemu chłodzeniu sensora. Ponadto, technologia sensora umożliwia redukcję piku i ogona szumu, co czyni go porównywalnym z zachowaniem szumowym sensorów CCD. W połączeniu z wysoką pojemnością pełnej komory prowadzi to do uzyskania zakresu dynamicznego 25.000:1. Kamera oferuje wysoką częstotliwość odświeżania obrazu do 120 klatek na sekundę oraz transmisję poprzez łącze światłowodowe.

                                                                                                            Wszystkie te cechy sprawiają, że pco.edge 10 bi jest pierwszym wyborem do zastosowań w mikroskopii, naukach przyrodniczych i fizycznych.

                                                                                                            • podświetlany od tyłu z wysokim MTF
                                                                                                            • wysoka rozdzielczość: 4432 x 2368 pikseli
                                                                                                            • niski poziom szumów odczytu: 0.8 e-
                                                                                                            • zakres dynamiczny 25,000:1
                                                                                                            • przetwornik obrazu stabilizowany temperaturowo
                                                                                                            • światłowodowy interfejs danych
                                                                                                           • pco.edge 4.2 (10G FOL)

                                                                                                           • przełomowa technologia sCMOS zapewniająca wyjątkową jakość obrazu

                                                                                                            Urządzenie pco.edge 4.2 działa z transmisją strumieniową przez 10G FOL (Camera Link HS). Pozwala to na bezpośrednie przetwarzanie dużych transferów danych na komputerze. Ten wysokowydajny interfejs danych ułatwia bezpieczne pokonywanie odległości ponad 10 km.

                                                                                                            Wyposażony jest w 16-bitowy sensor naukowy CMOS dla uzyskania ostrych obrazów i precyzyjnych pomiarów. Dodatkowo, można rozbudować aparat o system chłodzenia wodą.

                                                                                                            Jeśli potrzebujesz wysokiej wydajności kwantowej, dużej liczby klatek na sekundę, długich czasów naświetlania i niskich szumów odczytu, pco.edge 4.2 jest właśnie Twoim rozwiązaniem.

                                                                                                           • pco.edge 5.5 (10G FOL)

                                                                                                           • przełomowa technologia sCMOS zapewniająca wyjątkową jakość obrazu

                                                                                                            Urządzenie pco.edge 5.5 działa z transmisją strumieniową poprzez 10G FOL (Camera Link HS). Pozwala to na bezpośrednie przetwarzanie dużych transferów danych na Twoim komputerze. Ten wysokowydajny interfejs danych ułatwia bezpieczne pokonywanie odległości ponad 10 km.

                                                                                                            Wyposażony jest w 16 bitowy sensor naukowy CMOS dla uzyskania ostrych obrazów i precyzyjnych pomiarów. Dodatkowo, można rozbudować aparat o system chłodzenia wodą.

                                                                                                            Jeśli potrzebujesz wysokiej rozdzielczości, dużej liczby klatek na sekundę, wybranych wariantów migawki i opcjonalnie czujnika koloru, pco.edge 5.5 jest właśnie Twoim rozwiązaniem.

                                                                                                                      • Kamery szybkoobrotowe

                                                                                                                       • dla wymagających zastosowań

                                                                                                                        Szybkoobrotowe kamery PCO oferują najlepszą czułość na światło, a ponadto prawdziwy zakres dynamiki od 10 do 12 bitów z wiodącą jakością obrazu i kolorów dla Twoich zastosowań. Wszystkie modele są dostarczane z różnymi opcjami wyzwalania, a kamery mogą być synchronizowane między sobą w bardzo prosty sposób. Dodatkowo nie ma potrzeby wykonywania odniesienia do czerni lub sesji przed nagraniem.

                                                                                                                                       • pco.dimax cs

                                                                                                                                          • pco.dimax cs1

                                                                                                                                          • niezrównana elastyczność w szybkim obrazowaniu

                                                                                                                                           Seria kamer pco.dimax cs została zaprojektowana specjalnie z myślą o trudnych i wymagających zastosowaniach, m.in. testach zderzeniowych pojazdów czy eksperymentach mikroskopowych. Dlatego też kamery są kompaktowe, lekkie i wytrzymałe, co pozwala na montaż w wielu pozycjach (na pokładzie, poza pokładem).

                                                                                                                                           Pco.dimax cs1 pozwala uzyskać częstotliwość odświeżania do 3086 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1296 x 1024 pikseli. Jego doskonała czułość na światło i doskonała jakość obrazu klasyfikuje obrazy wideo w zwolnionym tempie do precyzyjnej analizy i pomiarów. Wiele mocowań obiektywu (w tym elektroniczne sterowanie obiektywem), wyjście wideo HD-SDI oraz funkcja automatycznej kalibracji obrazu sprawiają, że kamery są wszechstronnym i potężnym narzędziem.

                                                                                                                                           • Rozdzielczość 3086 kl/sek @ 1296 x 1024
                                                                                                                                           • 85 x 85 x 102,5 mm pomiar kompaktowy
                                                                                                                                           • 12-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                           • 9 GB wewnętrznej pamięci kamery
                                                                                                                                           • wytrzymały korpus o dużej wytrzymałości G (150G na 11 ms)
                                                                                                                                           • bezpieczne tryby wyzwalania i synchronizacji
                                                                                                                                           • doskonała czułość na światło
                                                                                                                                           • adapter do szybkiej wymiany obiektywu
                                                                                                                                           • automatyczna kalibracja obrazu
                                                                                                                                           • Wyjście HD-SDI
                                                                                                                                           • elektroniczne sterowanie obiektywem Canon (opcja)
                                                                                                                                          • pco.dimax cs3

                                                                                                                                          • niezrównana elastyczność w szybkim obrazowaniu

                                                                                                                                           Seria kamer pco.dimax cs została zaprojektowana specjalnie z myślą o trudnych i wymagających zastosowaniach, m.in. testach zderzeniowych pojazdów lub eksperymentach mikroskopowych. Dlatego też kamery są kompaktowe, lekkie i wytrzymałe, co pozwala na montaż w wielu pozycjach (na pokładzie, poza pokładem).

                                                                                                                                           Pco.dimax cs3 osiąga szybkość klatek na sekundę do 1603 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli. Jego doskonała czułość na światło i doskonała jakość obrazu klasyfikuje obrazy wideo w zwolnionym tempie do precyzyjnej analizy i pomiarów. Wiele mocowań obiektywu (w tym elektroniczne sterowanie obiektywem), wyjście wideo HD-SDI oraz funkcja automatycznej kalibracji obrazu sprawiają, że kamery są wszechstronnym i potężnym narzędziem.

                                                                                                                                           • Rozdzielczość 1603 klatek na sekundę przy rozdzielczości 1920 x 1440
                                                                                                                                           • 3086 kl/sek @ 1296 x 1024 rozdzielczość
                                                                                                                                           • 85 x 85 x 102,5 mm pomiar kompaktowy
                                                                                                                                           • 12-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                           • 9 GB wewnętrznej pamięci kamery
                                                                                                                                           • wytrzymały korpus o dużej wytrzymałości G (150G na 11 ms)
                                                                                                                                           • bezpieczne tryby wyzwalania i synchronizacji
                                                                                                                                           • doskonała czułość na światło
                                                                                                                                           • adapter do szybkiej wymiany obiektywu
                                                                                                                                           • automatyczna kalibracja obrazu
                                                                                                                                           • Wyjście HD-SDI
                                                                                                                                           • elektroniczne sterowanie obiektywem Canon (opcja)
                                                                                                                                          • pco.dimax cs4

                                                                                                                                          • niezrównana elastyczność w szybkim obrazowaniu

                                                                                                                                           Seria kamer pco.dimax cs została zaprojektowana specjalnie z myślą o trudnych i wymagających zastosowaniach, m.in. testach zderzeniowych pojazdów lub eksperymentach mikroskopowych. Dlatego też kamery są kompaktowe, lekkie i wytrzymałe, co pozwala na montaż w wielu pozycjach (na pokładzie, poza pokładem).

                                                                                                                                           Pco.dimax cs4 osiąga szybkość klatek na sekundę do 1102 klatek na sekundę przy rozdzielczości 2016 x 2016 pikseli. Jego doskonała czułość na światło i doskonała jakość obrazu klasyfikuje obrazy wideo w zwolnionym tempie do precyzyjnej analizy i pomiarów. Wiele mocowań obiektywu (w tym elektroniczne sterowanie obiektywem), wyjście wideo HD-SDI oraz funkcja automatycznej kalibracji obrazu sprawiają, że kamery są wszechstronnym i potężnym narzędziem.

                                                                                                                                           • Rozdzielczość 1102 kl/sek @ 2016 x 2016 x 2016
                                                                                                                                           • 85 x 85 x 102,5 mm pomiar kompaktowy
                                                                                                                                           • 12-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                           • 9 GB wewnętrznej pamięci kamery
                                                                                                                                           • wytrzymały korpus o dużej wytrzymałości G (150G na 11 ms)
                                                                                                                                           • bezpieczne tryby wyzwalania i synchronizacji
                                                                                                                                           • doskonała czułość na światło
                                                                                                                                           • adapter do szybkiej wymiany obiektywu
                                                                                                                                           • automatyczna kalibracja obrazu
                                                                                                                                           • Wyjście HD-SDI
                                                                                                                                           • elektroniczne sterowanie obiektywem Canon (opcja)
                                                                                                                                                     • Flim

                                                                                                                                                      • pierwsza kamera mikroskopowa do mikroskopii czasu rozkładu luminescencji.

                                                                                                                                                       System kamer pco.flim jest pierwszą kamerą mikroskopową czasu zaniku światła, wykorzystującą czujnik obrazu CMOS z dwoma kranami.

                                                                                                                                                         • pco.flim

                                                                                                                                                         • Kamera obrazująca żywotność luminescencji

                                                                                                                                                          Pco.flim jest pierwszą kamerą typu Frequency Domain FLIM wykorzystującą dwustukowy sensor CMOS. Zsynchronizowana modulacja pikseli i pobudzanego światła umożliwia analizę czasów zaniku luminescencji w zakresie 100 ps - 100 µs.

                                                                                                                                                          Dzięki rozdzielczości 1008 x 1008 pikseli, pco.flim odczytuje maksymalnie 45 podwójnych klatek/s. Można go używać w zakresie częstotliwości modulacji 5 kHz - 40 MHz.
                                                                                                                                                          Dzięki standardowemu montażowi C-mount system można łatwo podłączyć do dowolnego mikroskopu lub obiektywu. Ponadto, interfejs USB 3.0 umożliwia podłączenie kamery do wszystkich rodzajów komputerów. Pozwala to zaoszczędzić znaczne wysiłki i koszty eksploatacji i badań.

                                                                                                                                                          Laser pco.flim jest homogenicznie oświetlającym źródłem światła zaprojektowanym do współpracy z pco.flim. Charakteryzuje się zakresem częstotliwości modulacji cyfrowej od 0 do 250 MHz. Można zamówić laser pco.flim do oświetlenia szerokokątnego mikroskopu epifluorescencyjnego lub do mikroskopii całkowitego odbicia-odblasku fluorescencyjnego (TIRF), mikroskopii arkusza świetlnego (LSFM) i mikroskopii dysku wirowego konfokalnego.

                                                                                                                                                          Do wyboru jest szeroka gama różnych długości fal i mocy wyjściowych światła. Laser idealnie nadaje się do zastosowania, gdy odpowiednie czasy świecenia mieszczą się w zakresie kilku nanosekund. W przypadku korzystania z mikroskopu Nikon, dostępna jest również opcja podwójnej bezpiecznej migawki Nikon.

                                                                                                                                                          • Laser pco.flim jako źródło światła do pomiarów epifluorescencji 
                                                                                                                                                          • możliwość wyboru długości fali lasera i mocy wyjściowej światła
                                                                                                                                                          • 100 ps - 100 µs okresów życia mierzonych w sposób ciągły
                                                                                                                                                          • Częstotliwości modulacji 5 kHz - 40 MHz
                                                                                                                                                          • 500 kHz - 40 MHz zewnętrzne sygnały modulacyjne
                                                                                                                                                          • kształt sygnału modulacyjnego sinusoidalny / prostokątny
                                                                                                                                                          • Rozdzielczość 1008 x 1008 pikseli
                                                                                                                                                          • domena częstotliwości FLIM
                                                                                                                                                          • Interfejs USB 3.0
                                                                                                                                                          • 39 % sprawności kwantowej
                                                                                                                                                          • Zakres dynamiki 1000:1
                                                                                                                                                          • 45 ramek podwójnych/s (2 odczyty z kranu)
                                                                                                                                                          • 1 ms do 2 s wybieralne czasy ekspozycji
                                                                                                                                                          • bezdrganiowe chłodzenie wodą
                                                                                                                                                          • specjalne oprogramowanie do pomiarów i analiz
                                                                                                                                                                   • Intensyfikowane kamery

                                                                                                                                                                    • Systemy kamer oparte na Intensyfikatorze Obrazu MCP dla zastosowań wymagających krótkiego naświetlania

                                                                                                                                                                     Rodzina systemów kamer z wzmacniaczem obrazu MCP oferuje wyjątkowo krótkie czasy naświetlania i migawki do 3 ns. Odpowiednie zachowanie spektralne można wybrać za pomocą materiału fotokatody lampy MCP.

                                                                                                                                                                      • single-channel pco.dicam C1 UHS

                                                                                                                                                                      • Intensyfikowana 16-bitowa kamera sCMOS z 16-bitowym zoomem.

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C1 UHS bazuje na sprawdzonej technologii naszej uznanej platformy pco.dicam C1. Dzięki zastosowaniu wzmacniaczy 18 mm zamiast 25 mm, można uzyskać czasy ekspozycji tak krótkie jak 2,5 ns.

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C1 UHS jest pierwszym systemem kamer z 18 mm wzmacniaczem obrazu, który wykorzystuje pełną moc sensora sCMOS. Unikalne jest optyczne sprzężenie ultraszybkiego 18 mm wzmacniacza obrazu z 16 bitowym sensorem sCMOS poprzez wydajny obiektyw tandemowy. Pojedyncze fotony są wykrywane przy użyciu najkrótszych czasów ekspozycji z prędkością do 143 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości 2,3 MPiksela.

                                                                                                                                                                       Światłowodowy interfejs danych 10G (Camera Link HS) gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych. Dzięki najnowszemu standardowi wydajnych interfejsów danych można pokonywać duże odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                                                                                                                                       • czasy naświetlania: 2,5 ns - 1 s
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz 18 mm
                                                                                                                                                                       • "ultraszybki obiektyw tandemowy" pomiędzy wzmacniaczem obrazu a przetwornikiem sCMOS
                                                                                                                                                                       • wzmocniona technologia sCMOS
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • 143 fps przy pełnej rozdzielczości
                                                                                                                                                                       • podwójna migawka z czasem międzyramkowym 300 ns
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • Światłowodowy interfejs danych 10G (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                       • Mocowanie F-mount, C-mount lub EF z funkcją Lens Control
                                                                                                                                                                       • materiał fotokatody: S20, GaAs, GaAsP (inne na zamówienie)
                                                                                                                                                                       • materiał ekranu fosforowego: P43, P46
                                                                                                                                                                      • single-channel pco.dicam C1 LT

                                                                                                                                                                      • Intensyfikowana 16-bitowa kamera sCMOS z 16-bitowym zoomem.

                                                                                                                                                                       W przypadku, gdy Państwa zastosowanie nie stanowi wyzwania dla absolutnych granic technicznych w obrazowaniu z intensyfikacją, opracowaliśmy kamerę pco.dicam C1 LT. Ten zintensyfikowany system kamer sCMOS zapewnia pełny dostęp do prawdziwego optycznego obrazowania z bramkowaniem.

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C1 LT jest przyjazną dla budżetu alternatywą dla modeli standardowych i UHS. Jednocześnie, nadal bazuje na sprawdzonej technologii platformy pco.dicam C1. Zaadaptowane z modeli high-end jest optyczne sprzężenie 18 mm wzmacniacza obrazu z fotokatodą S20 z 16 bitowym sensorem sCMOS poprzez wydajny obiektyw tandemowy. Pojedyncze fotony są wykrywane przy czasach ekspozycji do 51 ns z prędkością do 120 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości 2,3 MPiksela.

                                                                                                                                                                       Światłowodowy interfejs danych 10G (Camera Link HS) gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych. Dzięki najnowszemu standardowi wydajnych interfejsów danych można pokonywać duże odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji: 51 ns do 1 s
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz 18 mm
                                                                                                                                                                       • "ultraszybki obiektyw tandemowy" pomiędzy wzmacniaczem obrazu a przetwornikiem sCMOS
                                                                                                                                                                       • wzmocniona technologia sCMOS
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • 120 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości
                                                                                                                                                                       • podwójna migawka z czasem międzyramkowym 300 ns
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • 10G światłowodowy interfejs danych (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                       • mocowanie typu F, C
                                                                                                                                                                       • materiał fotokatody: S20
                                                                                                                                                                       • materiał ekranu fosforowego: P43, P46
                                                                                                                                                                       • nie podlega licencjonowaniu eksportu
                                                                                                                                                                      • single-channel pco.dicam C1

                                                                                                                                                                      • Intensyfikowana 16-bitowa kamera sCMOS z 16-bitowym zoomem.

                                                                                                                                                                       Po ponad 30 latach doświadczeń z kamerami z intensyfikacją obrazu, z dumą przedstawiamy nowy pco.dicam C1.

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C1 jest pierwszym systemem kamer z technologią wzmacniacza obrazu, który w pełni wykorzystuje moc sensora sCMOS. Unikalne jest optyczne połączenie wzmacniacza obrazu o wysokiej rozdzielczości 25 mm z 16-bitowym sensorem sCMOS za pomocą wydajnego obiektywu tandemowego. Poszczególne fotony są wykrywane przy użyciu najkrótszych czasów naświetlania.

                                                                                                                                                                       Camera Link HS gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych. Najnowszy standard wysokowydajnych interfejsów danych umożliwia łączenie dużych odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                                                                                                                                       • Czasy ekspozycji: 4 ns - 1 s
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz 25 mm
                                                                                                                                                                       • "ultra szybki obiektyw tandemowy" pomiędzy wzmacniaczem obrazu i czujnikiem sCMOS
                                                                                                                                                                       • zintensyfikowana technologia sCMOS
                                                                                                                                                                       • 2048 x 2048 pikseli
                                                                                                                                                                       • 104 fps @ pełna rozdzielczość
                                                                                                                                                                       • zwiększony współczynnik wygasania bramkowania
                                                                                                                                                                       • Interfejs danych Camera Link HS
                                                                                                                                                                       • Montaż F, C-mount lub EF z układem sterowania obiektywem
                                                                                                                                                                       • materiał fotokatodowy: S20, GaAs, GaAsP (inne na życzenie)
                                                                                                                                                                       • materiał do przesiewania fosforu: P43, P46
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C8 UHS

                                                                                                                                                                      • 8-kanałowa, wzmocniona kamera sCMOS

                                                                                                                                                                       Kamera pco.dicam C8 UHS łączy 8 ultraszybkich, wysokiej jakości wzmacniaczy obrazu 18 mm w całkowicie zintegrowanym 8-kanałowym systemie kamer sCMOS. Światło z pojedynczego wejścia optycznego jest równomiernie rozdzielane do 8 wzmacniaczy obrazu z najkrótszym bramkowaniem 2,5 ns.

                                                                                                                                                                       Każdy kanał może wykrywać pojedyncze fotony z pełną rozdzielczością 2,3 MPiksela. Przy zerowym czasie międzyramkowym ns odpowiada to szybkości 400 000 000 klatek na sekundę. Wszystkie elementy optyczne zastosowane do rozdzielania i prowadzenia wiązki zostały zaadoptowane z bardzo udanej konstrukcji pco.dicam C4.

                                                                                                                                                                       Przy pełnej rozdzielczości 2,3 MPiksela, użytkownik ma do dyspozycji maksymalnie 1144 klatek na sekundę. Odpowiada to 5.3 GByte/s ciągłej prędkości przesyłu danych obrazu. Aby przesłać tak dużą ilość danych w czasie rzeczywistym, można wykorzystać osiem optycznych portów CLHS (światłowód 80G) kamery pco.dicam C8.

                                                                                                                                                                       Pozwól, aby nasze dziesięciolecia badań i rozwoju w zakresie technologii kamer z przetwornikiem intensywnym i sCMOS przyniosły korzyści Twojej aplikacji!

                                                                                                                                                                       • 8-kanałowa zintensyfikowana kamera sCMOS
                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji do 2,5 ns
                                                                                                                                                                       • 8 obrazów w ciągu 20 ns
                                                                                                                                                                       • 16 obrazów w ciągu 620 ns
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                                                       • sprzężenie optyczne za pomocą ultraszybkich soczewek tandemowych
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz obrazu 18 mm
                                                                                                                                                                       • 50 ns opóźnienia od wyzwolenia do rozpoczęcia ekspozycji
                                                                                                                                                                       • do 5,3 GByte/s z 8 x 10G światłowodowym interfejsem danych (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C8 LT

                                                                                                                                                                      • 8-kanałowa, wzmocniona kamera sCMOS

                                                                                                                                                                       W przypadku, gdy Państwa zastosowanie nie stanowi wyzwania dla absolutnych granic technicznych w obrazowaniu z intensyfikacją, opracowaliśmy kamerę pco.dicam C8 LT. Ten zintensyfikowany system kamer sCMOS zapewnia pełny dostęp do prawdziwego optycznego obrazowania bramkowanego.

                                                                                                                                                                       Ta przyjazna dla budżetu alternatywa dla modeli standardowych i UHS oparta jest na sprawdzonej technologii platformy pco.dicam C4. Łączy ona w sobie osiem wysokiej jakości wzmacniaczy obrazu 18 mm w całkowicie zintegrowaną 8-kanałową kamerę sCMOS. Światło z pojedynczego wejścia optycznego jest równomiernie rozdzielane do 8 wzmacniaczy obrazu z najkrótszym bramkowaniem 51 ns. Każdy kanał może wykrywać pojedyncze fotony z pełną rozdzielczością 2,3 MPiksela. Przy czasie międzyramkowym wynoszącym zero ns odpowiada to szybkości 19 600 000 klatek na sekundę. Wszystkie elementy optyczne zastosowane do rozdzielania i prowadzenia wiązki zostały zaadoptowane z bardzo udanej konstrukcji pco.dicam C4. 

                                                                                                                                                                       Światłowodowy interfejs danych 8 x 10G (Camera Link HS) gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych, a jego algorytmy Forward Error Correction zapewniają maksymalną integralność danych. Dzięki najnowszemu standardowi wysokowydajnych interfejsów danych można pokonywać duże odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                                                                                                                                       Niech nasze dziesięciolecia badań i rozwoju w zakresie technologii kamer z przetwornikiem intensywnym i sCMOS przyniosą korzyści Twojej aplikacji!

                                                                                                                                                                       • 8-kanałowa zintensyfikowana kamera sCMOS
                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji do 51 ns
                                                                                                                                                                       • 8 obrazów w ciągu 408 ns
                                                                                                                                                                       • 16 obrazów w 960 ns
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                                                       • sprzężenie optyczne za pomocą ultraszybkich soczewek tandemowych
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz obrazu 18 mm
                                                                                                                                                                       • 50 ns opóźnienie wyzwalania do rozpoczęcia ekspozycji
                                                                                                                                                                       • 8 x 10G światłowodowy interfejs danych (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                       • nie podlega licencjonowaniu eksportowemu
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C4 UHS

                                                                                                                                                                      • 4-kanałowa, wzmocniona kamera sCMOS

                                                                                                                                                                       Cztery ultraszybkie, wysokiej jakości wzmacniacze obrazu 18 mm w całkowicie zintegrowanej 4-kanałowej kamerze sCMOS: Kamera pco.dicam C4 UHS równomiernie rozdziela padające światło z jednego wejścia optycznego do 4 indywidualnych kanałów. Każdy z nich może wykrywać pojedyncze fotony z najkrótszym czasem ekspozycji 2,5 ns i z prędkością do 143 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości 2,3 MPixela. 

                                                                                                                                                                       Dzięki systemowi ultraszybkich kamer pco.dicam C4 UHS można w pełni wykorzystać unikalne możliwości zintensyfikowanej 16-bitowej matrycy sCMOS. Jej wysokiej klasy tandemowe systemy obiektywów zapewniają wydajne i bezstratne przechwytywanie danych wyjściowych z 18 mm wzmacniaczy obrazu, całkowicie wolne od artefaktów.

                                                                                                                                                                       Światłowodowy interfejs danych 4 x 10G (Camera Link HS) gwarantuje nieskompresowany i solidny transfer danych do 2,6 GByte/s. Dzięki najnowszemu standardowi wysokowydajnych interfejsów danych można pokonywać duże odległości za pomocą kabla światłowodowego. Algorytmy Forward Error Correction zapewniają maksymalną integralność danych.

                                                                                                                                                                       • 4-kanałowa kamera sCMOS z intensyfikacją
                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji do 2,5 ns
                                                                                                                                                                       • 4 obrazy w ciągu 10 ns, 8 obrazów w ciągu 580 ns
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • sprzężenie optyczne za pomocą ultraszybkich obiektywów tandemowych
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz obrazu 18 mm
                                                                                                                                                                       • 45 ns opóźnienie od wyzwolenia do rozpoczęcia ekspozycji
                                                                                                                                                                       • do 2,6 GByte/s z 4 x 10G światłowodowym interfejsem danych (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C4 LT

                                                                                                                                                                      • 4-kanałowy wzmacniacz obrazu z kamery sCMOS

                                                                                                                                                                       W przypadku, gdy Państwa zastosowanie nie stanowi wyzwania dla absolutnych granic technicznych w obrazowaniu z intensyfikacją, opracowaliśmy kamerę pco.dicam C4 LT. Ten zintensyfikowany system kamer sCMOS zapewnia pełny dostęp do prawdziwego optycznego obrazowania bramkowanego.

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C4 LT jest przyjazną dla budżetu alternatywą dla modeli standardowych i UHS. Jednocześnie, nadal bazuje na sprawdzonej technologii platformy pco.dicam C4.
                                                                                                                                                                       Jego wysokiej klasy tandemowy system soczewek równomiernie rozprowadza światło padające z jednego wejścia optycznego do 4 indywidualnych kanałów - całkowicie bez artefaktów. Każdy kanał może wykrywać pojedyncze fotony z najkrótszym czasem ekspozycji 51 ns i z prędkością do 30 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości 2,3 MPiksela. 

                                                                                                                                                                       Światłowodowy interfejs danych 4 x 10G (Camera Link HS) gwarantuje nieskompresowany i bezpieczny transfer danych, a jego algorytmy Forward Error Correction zapewniają maksymalną integralność danych. Dzięki najnowszemu standardowi wysokowydajnych interfejsów danych można pokonywać duże odległości za pomocą kabla światłowodowego.

                                                                                                                                                                       • 4-kanałowa wzmocniona kamera sCMOS
                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji do 51 ns
                                                                                                                                                                       • 4 obrazy w ciągu 204 ns, 8 obrazów w ciągu 690 ns
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                                                       • 1504 x 1504 pikseli
                                                                                                                                                                       • sprzężenie optyczne za pomocą ultraszybkich obiektywów tandemowych
                                                                                                                                                                       • bramkowanie o zwiększonym współczynniku ekstynkcji
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz obrazu 18 mm
                                                                                                                                                                       • Opóźnienie rozpoczęcia ekspozycji od wyzwolenia 45 ns
                                                                                                                                                                       • 4 x 10G światłowodowy interfejs danych (Camera Link HS)
                                                                                                                                                                       • nie podlega licencjonowaniu eksportowemu
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C4

                                                                                                                                                                      • 4-kanałowy wzmacniacz obrazu z kamery sCMOS

                                                                                                                                                                       Cztery wzmacniacze obrazu o wysokiej rozdzielczości w całkowicie zintegrowanej 4-kanałowej kamerze sCMOS: kamera pco.dicam C4 równomiernie rozprowadza światło padające z jednego wejścia optycznego do kilku modułów. Można nawet wykryć bardzo niewiele fotonów o rozdzielczości w zakresie nanosekund.

                                                                                                                                                                       Skorzystaj z wieloletnich badań i rozwoju w dziedzinie sCMOS i zintensyfikowanej technologii kamer!

                                                                                                                                                                       Pco.dicam C4 jest pierwszym ultraszybkim systemem kamer, który w pełni wykorzystuje unikalne możliwości wzmocnionej 16-bitowej technologii sCMOS. Wysokiej klasy tandemowe systemy soczewek zapewniają skuteczne i bezstratne zbieranie obrazu z wzmacniaczy 25 mm - bez artefaktów.

                                                                                                                                                                       Camera Link HS gwarantuje nieskompresowany i niezawodny transfer danych do 3,4 GByte/s. Najnowszy standard wysokowydajnych interfejsów danych dla kamer naukowych umożliwia łączenie dużych odległości za pomocą kabli światłowodowych. Algorytmy korekcji błędów w przód zapewniają maksymalną integralność danych.

                                                                                                                                                                       • 4-kanałowa kamera wzmacniacza obrazu
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiki
                                                                                                                                                                       • Czasy ekspozycji od 4 ns.
                                                                                                                                                                       • Intensyfikator obrazu 25 mm
                                                                                                                                                                       • do 3,4 GByte/s z interfejsem Camera Link HS
                                                                                                                                                                      • multi-channel pco.dicam C8

                                                                                                                                                                      • 8-kanałowa, wzmocniona kamera sCMOS

                                                                                                                                                                       Opracowaliśmy system kamer pco.dicam C8 jako logiczny kolejny krok w kierunku zwiększenia długości sekwencji obrazu sprawdzonej w praktyce kamery pco.dicam C4. 

                                                                                                                                                                       Światło pojedynczego wejścia optycznego jest równomiernie rozłożone na 8 wzmacniaczy obrazu, każdy o średnicy 25 mm (opcjonalnie: 18 mm) i najkrótszej bramce 4 ns. Przy zerowym ns czasie interferencji odpowiada to szybkości rozchodzenia się 250 000 000 fps. Wszystkie elementy optyczne zastosowane do rozdzielania i prowadzenia wiązki zostały przyjęte z bardzo udanej konstrukcji pco.dicam C4. 

                                                                                                                                                                       Każdy wzmacniacz obrazu jest odczytywany przez dedykowany obiektyw tandemowy sprzężony z przetwornikiem sCMOS 4,2 MPix o 16-bitowej dynamice. Dostępna jest maksymalna rozdzielczość 848 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości 4,2 MPix. Odpowiada to 6,8 GByte/s stałej szybkości transmisji danych obrazu. Do przesyłania tak dużej ilości danych obrazowych w czasie rzeczywistym, pco.dicam C8 wykorzystuje 8 portów optycznych CLHS (światłowód 80G).

                                                                                                                                                                       • 8-kanałowa, wzmocniona kamera sCMOS
                                                                                                                                                                       • 16-bitowy zakres dynamiczny
                                                                                                                                                                       • 2048 x 2048 piksel
                                                                                                                                                                       • 8 obrazów w 32 ns
                                                                                                                                                                       • 16 obrazów w czasie krótszym niż 1 µs
                                                                                                                                                                       • tryb podwójnej migawki z czasem interferencji 300 ns
                                                                                                                                                                       • sprzężenie optyczne za pomocą ultraszybkiej soczewki tandemowej
                                                                                                                                                                       • czasy ekspozycji do 4 ns
                                                                                                                                                                       • zwiększony współczynnik ekstynkcji bramkowanie
                                                                                                                                                                       • Wzmacniacz obrazu 25 mm
                                                                                                                                                                       • 50 ns powoduje opóźnienie rozpoczęcia ekspozycji
                                                                                                                                                                       • do 6,8 GByte/s ze światłowodowym interfejsem danych 8 x 10G (Camera Link HS)